Trwa projekt aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców gminy Kruszwica

logo

Już od 2022r. Gmina Kruszwica w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania Czarnoziem na Soli realizują projekt pn. Aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców gminy Kruszwica, na który udało się pozyskać unijne dofinansowanie w wysokości 1.273.656,76zł.

Celem projektu jest aktywna integracja społeczno-zawodowa osób z obszaru gminy Kruszwica, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców obszarów zdegradowanych poddanych rewitalizacji, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez poprawę i wzmocnienie ich zdolności do zatrudnienia.

W ramach projektu zrekrutowano ponad 100 osób. Oprócz wsparcia społecznego (zajęć z psychologiem, w zakresie przedsiębiorczości, brokerem edukacyjnym i trenerem umiejętności społecznych) uczestnicy projektu korzystają ze wsparcia doradcy zawodowego, a także mają możliwość udziału w dwóch kursach zawodowych, w tym m.in. w kursie: pracownik biurowy, sprzedawca z modułem sprzedaży online, pomocnik kucharza, spawacz, operator wózka widłowego, pracownik gospodarczy - konserwator, stylista paznokci, opiekun osób zależnych – animator czasu wolnego.

„W ramach projektu zaplanowaliśmy również wsparcie pośrednika pracy, który pomoże dostosować dokumenty aplikacyjne do potrzeb konkretnej oferty oraz wspólnie wypracuje strategię na rozmowę kwalifikacyjną. Dla 39 osób nieposiadających odpowiedniego doświadczenia realizowane są staże zawodowe. Wartością dodaną jest fakt, że już kilka osób dzięki udziałowi w projekcie i zdobytym nowym kwalifikacjom uzyskało zatrudnienie.” – informuje Bartosz Krajniak, Zastępca Burmistrza Kruszwicy i Prezes LGD Czarnoziem na Soli

Na realizację projektu Gmina Kruszwica uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 9. Solidarne społeczeństwo, Działania 9.2. Włączenie społeczne, Poddziałanie 9.2.1. Aktywne włączenie społeczne  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu w wysokości 1 273 656,76 zł. Całkowita wartość projektu wyniesie
1 498 419,72 zł. Wkład własny jest wkładem niefinansowym.