Turniej Słowa „Dzieci mają głos” 2023

turniej

W piątek, 24 listopada w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiego Turnieju Słowa „Dzieci mają głos” 2023. W tym wojewódzkim konkursie gminę Kruszwica reprezentowało 5 uczennic, wyłonionych podczas październikowych eliminacji w Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” w Kruszwicy. Aż 4 to uczennice Szkoły Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku Wielkim.

Dziewczęta, przygotowane przez p. Annę Siedlińską, sięgnęły po najwyższe laury, wygrywając konkurs w obu kategoriach. Zdobyły także III miejsce oraz wyróżnienie.

Monika Pindel - kategoria kl. IV-VI - I miejsce
Magdalena Szczupak -  kategoria kl. IV-VI - wyróżnienie
Maria Lubońska - kategoria kl. VII-VIII - I miejsce
Jagoda Simińska - kategoria kl. VII-VIII - III miejsce

Gminę Kruszwica reprezentowała także Oliwia Jaskulska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy, która w kategorii kl. IV-VI zdobyła wyróżnienie.