Umowa na budowę mostu w Kobylnikach podpisana

20 stycznia br. to bardzo istotna data dla mieszkańców Gminy Kruszwica. Tego dnia Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak podpisał umowę z firmą WANT Sp. z o.o. z Tczewa na realizację długo wyczekiwanego zadania pn. „Budowa mostu nad rzeką Noteć wraz z przebudową drogi gminnej nr 150833C w miejscowości Kobylniki”.

Planowany całkowity koszt zadania wynosi 10 365 777,77 zł, a 80% tej kwoty pochodzić będzie z budżetu państwa. Nowy most został zaprojektowany na najwyższe klasy obciążenia taborem samochodowym oraz pojazdami specjalnymi. Sam obiekt oraz drogi dojazdowe zaprojektowano tak, by w przyszłości mogły stanowić część obwodnicy Kruszwicy w ciągu drogi krajowej nr 62.

W listopadzie 2020 r. podpisano umowę z Wojewodą Kujawsko–Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem na dofinansowanie tego zadania. Realizacja tej inwestycji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i poprawi komunikację w naszej Gminie, która podzielona jest przez jezioro Gopło i rzekę Noteć na dwie części.

Gmina Kruszwica jako jedyna w województwie kujawsko-pomorskim otrzymała dofinansowanie na budowę mostu w Kobylnikach w ramach programu „Mosty dla regionów”. Szczególne podziękowania należą się Ministrowi Łukaszowi Schreiberowi i Wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi za pomoc w staraniach o dofinansowanie tego zadania z programu „Mosty dla regionów”.
W przetargu na budowę mostu w Kobylnikach udział wzięło 12 firm z całej Polski. Wyłonionym wykonawcą została firma WANT Sp. z o.o. z Tczewa.