Utrudnienia w ruchu

mapa

Informujemy, że 3 lipca br. (poniedziałek) rozpoczną się prace związane z uporządkowaniem gospodarki wodno-kanalizacyjnej w obrębie ul. Poznańskiej. W związku z powyższym powstaną utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku ul. Poznańska 22 – ul. Rynek 17, jednakże zachowana zostanie przejezdność na w/w odcinku.
Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Przypomnijmy, ze inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach:

• Etap I, którego realizację zaplanowano na 2023 rok, będzie obejmował budowę sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci wodociągowej w ul. Poznańskiej w Kruszwicy oraz rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Wspólnej w Kruszwicy.
  • Etap II będzie obejmował z kolei budowę sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Włocławskiej, a jego realizację zaplanowano na 2024 rok.

Warto również podkreślić, że zadanie jest realizowane z udziałem środków zewnętrznych, które  Gmina Kruszwica pozyskała z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Zgodnie z Promesą inwestycyjną z Bank Gospodarstwa Krajowego pozyskano dofinansowanie w wysokości  5 mln zł. Pozostałą kwotę (tj. ok. 300 tys. zł) stanowią środki własne Gminy Kruszwica.

mapa