W Kruszwicy uruchomiony zostanie punkt DRIVE THRU!

W Kruszwicy uruchomiony zostanie punkt DRIVE THRU!

Gmina Kruszwica wraz z Nadgoplańskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym pracują nad uruchomieniem punktu DRIVE THRU w Kruszwicy. Będzie to punkt poboru wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Punkt będzie czynny od jutra (04.11) na parkingu PTTK przy ul. Podzamcze od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 oraz od soboty do niedzieli w godzinach 8:00-13:00. Skorzystać z badania w mobilnym punkcie będą mogły tylko i wyłącznie osoby posiadające zlecenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź z e-gabinetu.

Na miejscu prosimy przede wszystkim o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz dbanie o siebie i innych. Osoby korzystające z punktu DRIVE THRU będą pod opieką ratowników Nadgoplańskiego WOPR, którzy posiadają odpowiednie kompetencje i doświadczenie w pracy z pacjentami z podejrzeniem występowania wirusa SARS-CoV-2.

Za organizację punktu odpowiada Gmina Kruszwica, która zapewni ratownikom wszelkie niezbędne środki do sprawnego prowadzenia punktu DRIVE THRU, tj. oznakowanie terenu, wyznaczenie stref, dostęp do energii elektrycznej, pojemniki na odpady medyczne, kombinezony ochronne, rękawiczki, maseczki, płyny dezynfekujące oraz namioty do obsługi pacjentów. Ponadto zapewniona została pomoc ze strony policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszwicy.