W Środowiskowym Domu Sampomocy obchodzili "Dni Papieskie"

W Środowiskowym Domu Sampomocy obchodzili "Dni Papieskie"

15 października br. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kruszwicy obchodzono ,,Dni Papieskie”. Z tej okazji przygotowano małą akademię, która przedstawiona została w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy o godz.11.00. Na spotkanie zostali zaproszeni rodzice i zachowując zasady bezpieczeństwa spotkaliśmy się w kościele, który został nam udostępniony dzięki proboszczowi ks. kanonikowi Wojciechowi Daneckiemu. Na początku uczestnicy przeczytali najważniejsze informacje z życia naszego rodaka, zaprezentowali wiersze oraz wspólnie zaśpiewali kilka pieśni dla papieża miedzy innymi „Barkę”, ulubioną pieśń Papieża. Następnie zostały złożone kwiaty w kolorach papieskich przy tablicy upamiętniającej naszego rodaka przez każdego z uczestników spotkania. Wszyscy dla podkreślenia tak ważnego dnia mieli przygotowane kotyliony z wizerunkiem Jana Pawła II. Dzięki temu spotkaniu mieliśmy okazję przypomnieć sobie te szczególne dni, lata z papieżem, które były wypełnione radością i miłością a wspólne spotkanie wywołało wiele emocji wśród wszystkich uczestników.

Tekst i fot.: nadesłane