Warto spędzić ten weekend w Kruszwicy

123

Już w ten weekend kolejny raz będziemy świętować jubileusz 600-lecia Kruszwicy. W sobotę oficjalne obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 15:00 sprawowaną przez Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka w intencji Kruszwicy i mieszkańców Gminy Kruszwica w bazylice kolegiackiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

O godzinie 21:30 odbędzie się spektakl "Gniazdo" z udziałem orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Grzegorza Daronia oraz solistów Jarosława Webera i Emilii Hamerlik z projekcjami dziejów Kruszwicy w 3D, a ok godz. 22.30  koncert zespołu "Raz, Dwa, Trzy".

Następnego dnia zapraszamy wszystkich na parking przy Mysiej Wieży w Kruszwicy, gdzie od godz. 12.00 będzie można skosztować  dań przegotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich w ramach Jarmarku Nowalijkowego. Organizatorami wydarzenia jest Gmina Kruszwica oraz Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi. Podczas jarmarku odbędą się dwa konkursy kulinarne dla KGW z województwa kujawsko- pomorskiego tj. „Bitwa regionów” organizowany przez KOWR oraz konkurs „Nowalijki samo zdrowie”, organizowany przez Gminę Kruszwica. W dniu imprezy do Kruszwicy przyjeżdżają wystawcy z całej Polski, u których można zakupić unikatowe produkty np. chleb, sery, nalewki, miody, przyprawy, wyroby z siana, rzeźby, artykuły z drewna i wiele innych. Podczas wydarzenia wystąpi zespół Kłopocianie.

Sponsor: Anwil A.S.

Partnerami Jarmarku Nowalijkowego są: Danone Sp. z o.o., KOWR, ANWIL S.A. , Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego w Kruszwicy, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka oraz Bunge Polska. Impreza została objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

 

plakatplakat