WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH GOSPODARSTW DOMOWYCH

woda

W związku z komunikatem nr 16 /2023 z dnia 28 września 2023r. Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Inowrocławiu dotyczącym wodociągu Kruszwica  zaopatrującego wodę przeznaczoną do spożycia przez mieszkańców miejscowości: Kruszwica, Grodztwo, Łagiewniki, Rzepowo, Rzepiszyn, Zakupie, Giżewo, Polanowice, Kraszyce, Sokolniki, Janikowo, Baranowo, Racice, Lachmirowice, Słabęcin, Sukowy, Chrosno, Sławsk Wielki, Żerniki, Janowice, Gustawowo, Przedbojewice Burmistrz Kruszwicy informuje, żew próbce wody pobranej w dniu 25 września 2023r. ze stacji Uzdatniania Wody w Kruszwicy stwierdzono niezgodność mikrobiologiczną.

W pobranej próbce wody nie stwierdzono obecności bakterii: Escherichia coli, enterokoki oraz bakterii z grupy coli. Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Inowrocławiu o warunkowym dopuszczeniu wody do spożycia po przegotowaniu obowiązuje do czasu formalnego odwołania. Jednocześnie informuję, że zarządca sieci wodociągowej podjął działania w celu poprawy jakości wody. Od dnia 28.09.2023r. sieć wodociągowa poddawana jest dodatkowemu chlorowaniu. W przypadku zmiany sytuacji zostanie wydany stosowny komunikat.

Woda może być używana do celów konsumpcyjnych wyłącznie po przegotowaniu.

woda