WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH GOSPODARSTW DOMOWYCH

woda

W związku z komunikatem nr 21/2023 z dnia 24 października 2023r. Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Inowrocławiu dotyczącym wodociągu Piecki  zaopatrującego wodę przeznaczoną do spożycia przez mieszkańców miejscowości: Piecki, Zaborowo, Wróble, Wola Wapowska, Papros, Tarnowo, Skotniki, Bródzki, Piaski, Janocin, Bachorce, Chełmiczki, Tarnówek, Popowo, Ostrowo, Orpikowo Burmistrz Kruszwicy informuje, że w próbce wody pobranej w dniu 17 października  2023r. ze stacji Uzdatniania Wody w Pieckach stwierdzono niezgodność mikrobiologiczną.

W pobranej próbce wody nie stwierdzono obecności bakterii: Escherichia coli, enterokoki oraz bakterii z grupy coli. Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Inowrocławiu o warunkowym dopuszczeniu wody do spożycia po przegotowaniu obowiązuje do czasu formalnego odwołania. Jednocześnie informuję, że zarządca sieci wodociągowej podjął działania w celu poprawy jakości wody. Od dnia 24.10.2023r. sieć wodociągowa poddawana jest dodatkowemu chlorowaniu. W przypadku zmiany sytuacji zostanie wydany stosowny komunikat.

Woda może być używana do celów konsumpcyjnych wyłącznie po przegotowaniu.