Wkręć się w pomoc

drzewko

Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji „Wkręć się w pomoc”!

„Wkręć się w pomoc” jest wydarzeniem ekologiczno - charytatywnym, w ramach którego wszyscy jednoczymy się w ważnym celu – pomocy drugiemu człowiekowi. Wy oddajecie nam plastikowe korki - my w zamian rozdajemy sadzonki drzewek, które możecie posadzić chociażby we własnych ogródkach. Tym razem pomagamy Zuzi Twardowskiej z Polanowic.

Gotowe do posadzenia drzewka otrzymamy od  Nadleśnictwa Miradz i będą one wydawane przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kruszwicy oraz Zespołu Szkół  im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy współpracujących z samorządem gminnym w ramach Młodzieżowego Zespołu Doradczego Burmistrza Kruszwicy.

Jak zdobyć sadzonkę?
Zasady są proste. 4 października w godzinach od 10.00 do 12.00, na kruszwickim targowisku na Zagoplu osoby, które przyniosą 30 nakrętek, będą mogły wymienić je  na sadzonkę drzewka.  Każdy może otrzymać maksymalnie 5 sztuk sadzonek.

Poprzednie akcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku postanowiliśmy pomóc Zuzi, która zbiera środki na leczenie i rehabilitacje. Do rozdania mamy około 500 szt. drzewek takich jak sosny i daglezje.  Mieszkańcy będą mieli kolejną okazję by pokazać swoje dobre serca. Pomóżmy  naszej planecie – sadząc nowe drzewka, a przede wszystkim pomóżmy Zuzi w walce z chorobą.