Wraca akcja "Bezpieczny Senior"

seniorzy

Serdecznie zapraszamy na spotkania poświęcone bezpieczeństwu wśród seniorów.

Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy cykl spotkań seniorów z przedstawicielami służb bezpieczeństwa z terenu Gminy Kruszwica.

- Wracamy do realizowanych w poprzednich latach spotkań z seniorami, których tematyką było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W obecnej edycji spotkań będzie można również dowiedzieć się  jakie możliwości realizacji projektów dla osób starszych przewiduje nowa perspektywa UE. Serdecznie zachęcam do udziału w spotkaniach w imieniu wszystkich podmiotów zaangażowanych w tą inicjatywę - mówi Zastępca Burmistrza Bartosz Krajniak.

Przedstawiciele służb będą przestrzegali przed różnego rodzaju oszustwami, omawiane będą sposoby  ochrony swoich danych oraz jak nie stać się ofiarą przemocy i nadużyć internetowych. Nie zabraknie także informacji o tym jak ustrzec się przed tlenkiem węgla, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych, omówienia zasad ewakuacji z pomieszczeń podczas pożaru oraz informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorem spotkań jest  Gmina Kruszwica wspólnie z Lokalną Grupą Działania „Czarnoziem na Soli”,  Nadgoplańskim WOPR, Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu z Komisariatem Policji w Kruszwicy oraz OSP w Kruszwicy.

Bezpieczny senior