Zabawa karnawałowa on-line

Zabawa karnawałowa on-line

12 lutego 2021 pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy dla swoich uczestników zorganizowali zabawę karnawałową kontynuując tradycję z lat poprzednich.

W związku z obecna sytuacją pandemiczną w kraju i brakiem możliwości zorganizowania jak co roku Zabawy Karnawałowej w Kobylnikach wpadliśmy na pomysł zorganizowania zabawy on-line i choć była ona inna niż wszystkie dotąd była udana . Nasze spotkanie miało na celu wspólne spędzenie czasu z naszymi podopiecznymi, dobrą zabawę oraz rozwijanie ich aktywności ruchowej, muzycznej i artystycznej. Chcieliśmy by to spotkanie było pełne  kolorów, ekspresji i odbyło się w radosnym pogodnym nastroju co udało się nam doskonale.

Jak to podczas prawdziwej zabawy nie mogło zabraknąć konkursów oraz wyboru Króla i Królowej balu. Pierwszą naszą zabawą , którą zaproponowaliśmy był konkurs taneczny, polegał on na odgadnięciu nazwy tańca, wykonywanego przez instruktorów tak skutecznie ukrytych pod karnawałowymi kostiumami, że trudno było naszym uczestnikom ich rozpoznać. Należało obejrzeć jednominutowy występ a następnie szybko podać imię, aby udzielić odpowiedzi. Drugi konkurs polegał na wysłuchaniu fragmentu muzycznego, oraz jak najszybszym podaniu tytułu piosenki. Było bardzo głośno i wesoło uczestnicy chętnie brali udział w konkursach. Ponieważ karnawał to mnóstwo zabawy, tańca, kolorów oraz balów maskowych, także u nas jak często to odbywa się na zabawach wybraliśmy Króla i królową balu. Uczestnicy prezentowali swoje stroje oraz maski , które wykonywali podczas zajęć zdalnych. Wspaniałe maski karnawałowe, każda w jedynym, niepowtarzalnym stylu dodawały uczestnikom blasku i tajemniczości. Część z naszych podopiecznych prócz masek ubrało się stosownie do okoliczności – w niesamowite stroje (cowboy, księżniczka, magicy). Jury dokonało wyboru a następnie Pani kierownik podała wyniki oraz ogłosiła Króla i Królową balu. Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich uczestników do wspólnej zabawy, która toczyła się we wspaniałych nastrojach, tym bardziej, że po ogłoszonych wynikach Król i Królowa balu oraz pozostali laureaci cieszyli się swoim sukcesem.

Wierzymy, iż za rok spotkamy się na prawdziwym balu karnawałowym i w pełnym składzie będziemy bawić się i cieszyć.