Zakońćzenie rozbudowy drogi krajowej nr 62

dk

Dzisiaj odbył się odbiór techniczny rozbudowy drogi krajowej nr 62 w Kruszwicy. Celem zrealizowanego zadania było zwiększenie płynności ruchu oraz poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez budowę dwóch rond, wymianę nawierzchni jezdni oraz budowę kładki pod mostem.

W 2016 roku Gmina Kruszwica przygotowała dokumentację techniczną przebudowy ciągów pieszo – rowerowych łączących istniejące ścieżki piesze i rowerowe wraz z budową kładki pod mostem w ciągu ul. Tadeusza Kościuszki. Był to jeden z elementów projektowanych dróg i ścieżek rowerowych na terenie miasta. Przeprowadzone w 2017 i 2018 roku postępowania przetargowe nie wyłoniły wykonawcy prac z uwagi na to, że zaproponowane przez oferentów kwoty znacząco przewyższały możliwości finansowe Gminy Kruszwica.

Na skutek działań kruszwickiego samorządu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w 2019 roku zadeklarowała gotowość włączenia budowy kładki wraz z ciągami pieszo – rowerowymi do realizacji w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 62. 7 lutego bieżącego roku Gmina Kruszwica oficjalnie przekazała kompletną dokumentację umożliwiającą rozpoczęcie budowy kładki.

„Cieszę się, że ta długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja w końcu doczekała się realizacji, tym bardziej, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uwzględniła nasze wnioski o włączenie do zakresu zadania kładki pod mostem, której projekt wykonaliśmy kilka lat temu. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Panu Mikołajowi Bogdanowiczowi za nieocenione wsparcie przy rozmowach z GDDKiA. Kładka pozwoli  jeszcze lepiej zintegrować system ścieżek rowerowych na terenie miasta. Mimo kilku miesięcy poważnych utrudnień komunikacyjnych mieszkańcy wykazali się wyrozumiałością, za co bardzo dziękuję, a efekty prac na długie lata poprawią bezpieczeństwo, funkcjonalność komunikacyjną oraz pozytywnie wpłyną na wizerunek naszego miasta”- mówi Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.