Zakończyła się rozbudowa i termomodernizacja szkoły na Zagoplu w Kruszwicy

sp1

Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Kujawskiej został zmodernizowany. W odnowionym obiekcie swoje miejsce niebawem znajdzie również przedszkole zlokalizowane obecnie w budynku przy ul. Kolegiackiej, który nie jest własnością Gminy Kruszwica oraz wymaga gruntownej modernizacji. W tym momencie trwają odbiory, które są niezbędne do użytkowania obiektu (m.in. sanitarne i ppoż).

W ramach inwestycji powstały nowoczesne, przestronne i klimatyzowane sale z węzłami sanitarnymi i szatniami, sala terapeutyczna, kuchnia, stołówka szkolna oraz platforma, która zapewni dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami. W zmodernizowanym budynku energia elektryczna będzie dostarczana przy wsparciu paneli fotowoltaicznych, tym samym inwestycja wpłynie pozytywnie na poprawę efektywności energetycznej.  Dodatkowo wybudowany został trzystrefowy plac zabaw z nawierzchnią bezpieczną, zapewniającą amortyzację podczas upadków w trakcie zabaw oraz strefą piaskową m.in. z fabryką piasku.

Łączna wartość inwestycji to 6 733 294, 00 zł. Na powyższe zadanie Gmina Kruszwica pozyskała dofinansowanie w wysokości 3 650 000, 00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a 3 083 294, 00 zł stanowią środki własne gminy.