Zapraszamy na wieś – targi turystyczne w trybie online

Targi turystyczne online

Urlop lub weekend na wsi to idealna propozycja dla tych, którzy pragną spędzić czas z dala od miejskiego zgiełku. To także forma wypoczynku szczególnie polecana w czasie epidemii, kiedy powinniśmy unikać miejsc zgromadzeń dużej liczby osób. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych i innych ośrodków turystyki wiejskiej, które będą dostępne od początku maja na stronie www.odpoczywajnawsi.pl.
 
Na wirtualnym stoisku „Odpoczywaj na wsi” znajdą się materiały informacyjne i promocyjne obiektów turystyki wiejskiej z całej Polski. Oprócz ofert noclegowych i atrakcji gospodarstw agroturystycznych znajdą się tu również informacje na temat funkcjonowania turystyki wiejskiej w naszym kraju oraz porady dotyczące tego, jak promować wypoczynek na wsi.
 
Materiały będą podzielone na cztery strefy:

  • oferta turystyki wiejskiej – foldery, mapy, przewodniki z regionów,
  • smaki regionów – wiejskie przepisy kulinarne,
  • wiedza – materiały doradcze i informacyjne na temat prowadzenia gospodarstw agroturystycznych,
  • twórczość ludowa – filmy i zdjęcia z warsztatów twórczości ludowej.

 
Ośrodki, które chcą udostępnić swoje materiały w ramach wirtualnych targów, mogą przesłać je do końca kwietnia na adres: odpoczywajnawsiatagroturystyka [dot] pl.
 
Organizatorem akcji jest Polska Federacja Turystyki Wiejskiej.