Zaproszenie na bezpłatne szkolenie warsztatowe dla ngo z województwa kujawsko-pomorskiego

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie warsztatowe dla ngo z województwa kujawsko-pomorskiego

W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w  najbliższym szkoleniu dla przedstawicieli ngo z województwa kujawsko-pomorskiego – przygotowanym przez księgową ngo Iwonę Iwicką.

 

Tytuł: ABC księgowości w organizacji pozarządowej
Termin: 29 września 2020r w godz: od 9:oo do 15:oo
Miejsce: Bydgoszcz; sala konferencyjna w: CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH  I WOLONTARIATU "BCOPW GDAŃSKA 5"

Szkolenie będzie przeprowadzone w formie warsztatów.

Aby wziąć udział należy przesłać na adres tsasattsas [dot] torun [dot] pl" title="tsasattsas [dot] torun [dot] pl">tsasattsas [dot] torun [dot] pl  wypełnioną Kartę zgłoszeniową (w załączeniu). Ze względu na warsztatowy charakter szkolenia liczba uczestników jest ograniczona: do 20 osób. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu i wyżywienia.


Program szkolenia:

Wprowadzenie: podstawy rachunkowości w organizacji pozarządowej.
Podstawy prawne - akty regulujące działalność statutową odpłatną i działalność gospodarczą NGO:
Działalność statutowa pożytku publicznego:

1. Zakres i rodzaj prowadzonej działalności;
2. Dokumentacja i księgowanie przychodów;
3. Dokumentacja i księgowanie  kosztów;
4. Sprawozdania finansowe i merytoryczne
5. Powiązanie ksiąg rachunkowych z realizowanymi projektami
6. Organizacja jako pracodawca- prawa i obowiązki
7. Obowiązki organizacji wobec organów podatkowych i ZUS

Warsztaty poprowadzi:
Iwona Iwicka – księgowa, posiadająca świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów RP od 2002 roku; z trzecim sektorem współpracuje od 2001 roku; na co dzień prowadzi księgi rachunkowe dla 4 organizacji pozarządowych ;  ponadto trenerka TSAS  z zakresu księgowości i sprawozdawczości ngo specjalistka z zakresu księgowości, podatków, kadr i płac, sprawozdawczości finansowej ngo, rozliczania dotacji ze środków unijnych, funduszy strukturalnych  i środków z budżetu państwa oraz samorządowych; księgowa z 30  - letnim doświadczeniem zawodowym w tym 19 lat z zakresu działalności w trzecim sektorze, posiada wieloletnie doświadczenie szkoleniowe i doradcze z zakresu rachunkowości organizacji pozarządowych.

Kontakt do organizatora:
Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej - TSAS
mail: tsasattsas [dot] torun [dot] pl
telefon: 515 276 454

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu finanowanego z budżetu Województwa Kujawko-Pomorskiego.

Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi