Znamy laureatów konkursu pt. „Nie(bezpieczna) woda”

Znamy laureatów konkursu pt. „Nie(bezpieczna) woda”

Inicjatywa profilaktyczna była zorganizowana przez powiat inowrocławski, Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu, Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy
i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Konkurs wpisuje się w ogólnopolską akcję MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV – VI powiatu inowrocławskiego, którzy przez całe wakacje mogli tworzyć prace plastyczne, prezentując dlaczego trzeba być ostrożnym podczas pobytu nad wodą. Wczoraj (24.09) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kruszwicy spotkali się na podsumowaniu konkursu jego organizatorzy oraz laureaci z rodzicami. Burmistrz Kruszwicy Pan Dariusz Witczak gościł wszystkich, w tym szczególnym miejscu, gdzie czuje się turystyczną i rekreacyjną bliskość Jeziora Gopło. Wśród zaproszonych gości byli: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu st. bryg. Tomasz Kruczyński, Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy podinsp. Jarosław Lisiecki, Prezes Wojewódzkiego WOPR i szef Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy Pan Maciej Banachowski oraz z kruszwickiego WOPR-u Pan Jarosław Wiśniewski.

Finał konkursu przygotowały i poprowadziły policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną: asp. szt. Izabela Drobniecka i ast. asp. Justyna Piątkowska. Po powitaniu gości i laureatów z rodzinami, zabrał głos Burmistrz Kruszwicy, który wyraził ogromną radość z tego, że w różnych formach, także poprzez konkurs, jest propagowane bezpieczeństwo nad wodą. Powiedział o walorach korzystania z akwenów, ale też o zagrożeniach, które kończą się utonięciami. Następnie na temat działań służb w związku z dbałością o bezpieczeństwo nad wodą mówił Prezes WOPR-u i Komendant PSP.

Z nadesłanych prac komisja wybrała laureatów. I Miejsce zajęła Weronika Januszewska z SPI w Inowrocławiu, II Miejsce zdobyła Julia Pindel z SP w Sławsku Wielkim, Miejsce III należało do Franciszka Kaczmarka z SP w Tupadłach. Wyróżnienia otrzymali: Kamil Kowalski SP Złotniki Kujawskie, Gabriela Szczepaniec SP im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości, Maja Kaźmierczak SP nr 5 w Inowrocławiu, Aleksandra Sroczyńska SP nr 10 w Inowrocławiu, Marcelina Śliwa SP w Górze, Kinga Czyżewska SP nr 11 w Inowrocławiu, Sylwia Dobrychłop SP nr 6
w Inowrocławiu, Alicja Lewandowska SP nr 5 w Inowrocławiu, Adam Lewandowski SP nr 5 w Inowrocławiu.

Nagrody i upominki wręczał laureatom Burmistrz Kruszwicy i zaproszeni goście. Zostały one ufundowane przez Powiat Inowrocławski, Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Wśród nagród był tablet, głośnik bezprzewodowy, słuchawki, gry „Zostań Dzielnicowym”, polfinki, apteczki bezpieczeństwa, kubki okolicznościowe oraz szereg materiałów i gadżetów promujących bezpieczeństwo.

Niespodziankę miał jeszcze na koniec Burmistrz Pan Dariusz Witczak. Z uwagi na to, że prace były tak ciekawe, ich prezentacja na sztalugach pozostałą w ramach wystawy w urzędzie. Można ją od wczoraj podziwiać. Następnie prace zostaną przekazane do kruszwickiego WOPR-u.

Gratulujemy uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom!

tekst i fot.: asp. szt. Izabella Drobniecka